Buďte kreativní: vyrobte vlastní dárky

Originální obraz

Zbylo vám doma zbytek černé tapety na zeď, na kterou se dá malovat? Pak není nic jednoduššího, než koupit fotorámeček, černou folii do něj vložit a napsat křídou osobitý vzkaz nebo citát, který má obdarovaný rád. Až ho obraz začne nudit, může si citát v něm přepsat.Pokud nemáte černou tapetu, nezoufejte. Stejně dobře poslouží například i černý papír a bílá fixa. Jen tentokrát citát přepsat bohužel nepůjde. 

Domácí peeling

K jeho výrobě vám postačí cukr, kokosový, olivový nebo dětský olej a nějaká esence. Může to být například levandule nebo třeba pomeranč. V misce smíchejte v poměru 1:2 olej s cukrem. Nakonec přidejte levanduli nebo pomerančovou šťávu. Nyní už stačí jen dát do skleničky a darovat.

Ořechy v karamelu

K výrobě budete potřebovat cukr v poměru 2:3 k ořechům. Dále vodu, trochu medu, skořice a čokolády. Na pánev nasypte cukr a přilijte trochu vody s medem. Míchejte a nechte rozpustit. Poté přidejte ořechy, nechte na plotně a po chvíli odstavte. Poté, co sirup zhoustne vraťte pánev na plotnu a nechte zkaramelizovat. Poté přidejte skořici a čokoládu. Po chvíli míchání vylijte směs na vymazaný plech a nechte ztuhnout. Po ztuhnutí rozkrájejte na kousky. Nakonec vložte do sáčku a přidejte pěknou stuhu. Pokud chcete přidat k dárku ještě něco dalšího, lze připojit recept, aby si obdarovaný příště oříšky mohl vytvořit sám.

Čajové stromečky

Pokud chcete někoho obdarovat čajem, není nic jednoduššího než nalepit čajové sáčky na roličku od kuchyňských utěrek. Lepit začněte odspoda nahoru, pak už jen stačí nahoru vystříhat hvězdičku a originální dárek je hotový.

Originální hrneček

Kupte si klasický bílý nebo plechový hrneček a fixu na keramiku a další povrchy. Pak už jen vyberte, co na hrneček napíšete nebo nakreslíte. Obrázek nezapomeňte nalakovat, jinak se fixa v myčce na nádobí smyje.

Věnujte fotografie

Vyberte fotografie, které dejte v počítači vedle sebe v malé velikosti a černobíle vytiskněte. Poté vystřihněte z kartonu iniciály obdarovaného a také jednotlivé fotografie. Ty následně lepte na karton, klidně jednu překrývejte druhou. Vynikne originální koláž. Nakonec fotografie přelakujte.

Víno s etiketou

Kupte láhev jakéhokoli (dobrého) vína a sloupněte z něj původní etiketu. Samozřejmě stačí pouze tu přední. Tu totiž budete tvořit svoji. Na láhev můžete napsat jakýkoliv vzkaz. Může se na ní objevit jméno obdarovaného, citát či vánoční přání. Etiketu jednoduše vytiskněte. Pak láhev natřete lepidlem typu Herkules a vyrobenou etiketu nalepte. Láhev můžete vyzdobit například ještě jutovým provázkem. Obmotat můžete jen hrdlo láhve, ale také například jeho spodní část.

Domácí vouchery

Připravte svému manželovi/přítelovi nebo třeba mamince originální vouchery. Ty se mohou vztahovat na cokoliv. Přítelovi můžete nadělit voucher v podobě domácí masáže, oběda na přání, povolenky na pivo/fotbal/ryby či víkend s přáteli. Mamince můžete dát vouchery, které ji osvobodí, alespoň na nějaký čas od mytí nádobí, praní prádla, vynášení koše a podobně. Na voucheru se mohou objevit také věty typu: nebudu odmlouvat, nebudu mít poslední slovo, dnes vařím já, snídaně do postele a další. Vše je třeba připravit konkrétnímu člověku na míru.

 

Pevně věřím, že jste si z našich dárků vybrali a už netápete, čím letos obdarovat své příbuzné či přátele. 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz