Jak si ulehčit otravné věšení prádla?

Typický sušák na prádlo, který se používá již mnoho let jsou zkrátka šňůry natažené mezi dva sloupky. Jenomže na šňůry se usazují nečistoty a navíc s takovýmto sušákem nepohnete a zabírá celkem dost místa. Na velkých zahradách to nemusí být problém. Ale ne každý máme za domem golfové hřiště, že?

Řešení není složité. Stačí si pořídit moderní sušák, který zkrátka před každým sušením jednoduše vložíte do připraveného otvoru, ve kterém je speciální šroub a poté ho rozložíte. V dnešní době máte na výběr z nepřeberného množství sušáků. Liší se samozřejmě cenou, rozměry nebo způsobem otvírání. Ty nejvychytanější věšáky při skládání zatahují šňůry do bočnic. Odpadá tak otravné omývání. Některé sušáky koupíte dokonce se speciálními klipy na drobné oblečení jako jsou spodní kalhotky či ponožky. Výhodou je také možnost pověšení ramínek s košilemi. Ty tak nepomačkáte věšením na obyčejné kolíčky.

Ti co mají zahradu, mají zdá se díky novým možnostem, vyhráno. Co však máte dělat, pokud bydlíte v bytě? Do výhody se pak dostávají ti, kteří mají balkon. Existuje několik možností, jak na balkóně sušit prádlo. A stará metoda natažených šňůr přes celý balkón jistě není tím nejideálnějším řešením. V bytě i na balkoně jde jistě využít rozkládací sušák, který sice nabízí dostatek místa, ale je nutné ho vždy po sušení uklidit a před ním vyndat a rozložit. Tato povinnost odpadá, pokud zvolíte nástěnný vysouvací sušák. Další možností je stropní sušák

TIPY NA SUŠENÍ PRÁDLA:

  1. Věšení na kolíčky je možná časově náročnější, ale určitě vás po uschnutí prádla nebudou čekat sklady, které na oblečení opravdu nevypadají dobře.

  1. Existují speciální kolíčky na ponožky. Páry tak budete mít u sebe již při sbírání prádla. Tedy pokud vaše pračka nežere ponožky. :)

  2. Důležité je před pověšením prádlo pořádně proklepnout. Nejen, že potom nejspíš nebudete muset žehlit, protože prádlo nebude zmuchlané, ale navíc se do něj dostane vzduch a pak uschne mnohem rychleji.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz