Vdechněte do vašeho bytu veselí a jaro

Velikonoční osení

Samozřejmě není nic jednoduššího než si jarně dozdobit velikonoční osení. To si samozřejmě můžete vypěstovat sami nebo ho koupit v obchodě. Poté už do něj stačí jen umístit  dekorace květin, zajíčků, oveček, kuřátek, slepiček nebo kraslic. Všechny komponenty se dají samozřejmě koupit, stejně tak si je však můžete vyrobit.

Květiny a zvířátka lze vyrobit z tvrdého papíru nebo lepenky, případně z pěnového papíru. Kraslice vyrobte z vyfoukaných vajíček nebo nakupte umělé. Vymalovat či ozdobit je můžete nejrůznějšími způsoby. Stačí je pomalovat fixami, temperami či jinými barvami.

Případně je polepit papírem, korálky, vatou nebo například provázky. Využijte přírodní jutový nebo barevný. Skvělé jsou také stuhy.  Záleží jen na vás, jakou barevnou kombinaci zvolíte. Jaro je časem pastelových barev, tak se jich nebojte.

 

Dekorace ve váze

Jako skvělá a vkusná dekorace může posloužit také váza. Ideálně skleněná a průhledná. Do ní pak vložte jarní květiny bez květináče a dozdobíte. Nevzhlednou hlínu obložte mechem, případně větvičkami. Poté použijte dekorace jako vajíčka, zvířátka nebo pomlázky. Vhodné jsou také obyčejné rozbité skořápky. Je to velmi jednoduché a přitom vkusné.

Místo vázy talíř nebo tác

Jarní dekorace ve váze vypadají skvěle. Stejně tak si však můžete veselou dekoraci naaranžovat na tác nebo talíř. Komponenty se vlastně nezmění. Využít opět můžete mech, větvičky, vajíčka, skořápky, květiny. Vhodné jsou i svíčky.  Nezapomeňte také na dekorace jarních zvířátek.  Jako skvělá „podložka“ pro dekorace funguje také obyčejné plato na vejce.

 

Dekorace patří i na dveře

Stejně tak jako vchodové dveře zdobíme v období Vánoc, tak bychom je měli ozdobit také na Velikonoce. Velmi oblíbené jsou věnce. Využít však lze i další dekorace. Krásný je proutěný základ, který si můžete dozdobit dle svého vkusu. Opět můžete využít skořápek a vajíček. Nádherné budou také květy a další drobné dekorace.  

A jaké dekorace připravujete vy? Napište nám na obchod@cz-skladem.cz!

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz