Využijte k zaplacení vaší objednávky platební brány

Platba kartou online je druh internetové platby, kdy zákazník uhradí částku za objednávku přes zvolenou platební bránu. Do rozhraní stačí zadat číslo karty, datum platnosti a CVC kód ze zadní strany karty. Po zadání dojde ke schválení platby. Po autorizaci přijde zákazníkovi i obchodu informace o zaplacené platbě. 

Je to však bezpečné? 

Platební brány v České republice jsou regulované Českou národní bankou. Ke svému provozu potřebují licenci. ČNB pečlivě posuzuje, komu ji udělí. Dále na platební brány dohlíží také Ministerstvo financí. 

Důležité je však nikomu nesdělovat číslo své platební karty. Ideální je také nastavit si limity pro platby kartou. Ideální je nastavit platby na 1500 -2000 korun. V případě vyšší částky lze limity jednoduše navýšit. 

Dávat pozor si musíte také na phishingové podvodníky. Ti útočí falešnými maily nebo profily. Snaží se dostat k údajům o vaší kartě. Nikomu tedy nikdy nesdělujte celé číslo karty, hesla ani další údaje o vaší kartě nebo účtu. 

Jaké jsou výhody?

RYCHLOST - Jde o nejrychlejší platební metodu. V okamžiku zaplacení je částka ihned odebrána z účtu zákazníka a připsána na účet obchodu. 

BANKOVNÍ OCHRANA (CHARGEBACK) - Zákazník má právo reklamovat platbu kartou u své banky. (tzv. chargeback) pokud mu zásilka nedorazí, zboží bylo poškozené nebo například e-shop nekomunikuje. Máte tedy jistotu, že v případě potíží nepřijdete o své peníze. Chargeback se vztahuje na platbu kartou online , v případě platy převodem na účet se na banku s tímto požadavkem obrátit nemůžete. 

3D Secure - Jde o jednoduchou autentizaci majitele karty pomocí SMS s kódem, který je třeba zadat. Bez zadání kódu platba neproběhne. 

 

PLATEBNÍ BRÁNY U NÁS NA E-SHOPU: 

BARION

Společnost Barion Payment Zrt. byla založená v roce 2015 a má licenci vydavatele elektronických peněz od Maďarské národní banky. Bez dalšího passportingu může sloužit zákazníkům v celém Evropské hospodářském prostoru. Funguje ve více než dvacítce zemí Evropské unie a má více než 1 000 000 zákazníků.

Sídlo společnosti Barion je v Budapešti. Barion funguje v souladu s PCI DSS a podporuje následující měny EUR, USD, CZK a HUF na lokalizovaném softwaru v 8 jazycích.

GOPAY

Společnost GoPay funguje od roku 2007, kdy získala povolení k činnosti elektronických peněz malého rozsahu v České republice. Nyní funguje nejen v Čechách, ale také v celé střední Evropě. Platby přes tuto platební bránu přijímá více než 11 tisíc obchodníků. 

Společnost vznikla v jižních Čechách. 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz